Novinky letních měsíců

Zpravidla každý druhý týden vám přinášíme nová vylepšení a úpravy Reservanta. O změnách se dozvídáte pomocí lišty oznámení (ikonka zvoneček v záhlaví administrace).
Zde na blogu vám některé novinky trochu přiblížíme:

Vylepšení kurzů

 • Export účastníků do CSV
  Potřebujete si vytisknout seznam účastníků a nebo s ním více pracovat? Jednoduše si jej stáhněte pro úpravy v Excelu. Stačí v seznamu účastníků u kurzu kliknout v pravém horním rohu na tlačítko Exportovat do CSV.
 • Více informací o zákaznících na jeden klik
  I v kurzech už lze kliknutím na jméno účastníka kurzu zobrazit okno zákazníka.
 • Náhrady
  Nově lze omezit časově platnost náhrad.
 • Náhradníci
  Máte často své kurzy plně obsazené? Nabídněte svým zákazníkům místa náhradníků.
  V Nastavení > Obecné ve spodní části povolte funkci Umožnit rezervaci přes kapacitu u kurzů. Pokud je kurz už obsazený, další zákazníci se budou moci rezervovat jako náhradníci. Jejich seznam vidíte v nové záložce Náhradníci v detailu kurzu.

Vynucení úhrady konkrétních služeb
Nově můžete vynutit úhradu rezervace jen pro některé služby a to přímo v nastavení služby.
To se hodí třeba ve chvíli, kdy některé speciální služby chcete nabídnout jen pro zákazníky využívající permanentku. Stačí pak službě nastavit cenu na 0 Kč, zapnout vynucení úhrady a nezapomenout službu přidat do některé z permanentek.
Nastavení GPS souřadnic u adresy provozovny
V případech, kdy vaše provozovna nemá standardní adresu, můžete polohu upřesnit pomocí GPS souřadnic.
Souřadnice můžete přidat v detailu provozovny (Nastavení > Provozovny> detail provozovny) a nejlépe je dohledáte třeba na Google maps. Stačí kliknout do mapy pravým tlačítkem a zvolit Co je tady?.

Náhradový systém
Umožněte svým zákazníkům stornovat uhrazenou rezervaci a “nahradit” si ji v jiný termín. Můžete si i zvolit, které služby půjdou nahradit kterými službami.
V Nastavení > Obecné stačí zaškrtnout položku Umožnit používání Náhrad. Kterou službu lze kterou službou nahradit si pak můžete nastavit přímo v detailu služeb.

Kategorie služeb
Nabízíte více služeb a chcete je logicky rozdělit? Nyní můžete vytvářet kategorie služeb a služby pomocí nich třídit.
K dispozici jsou pro zaměření, ve kterém se rezervuje jeden zákazník na jeden čas (třeba Masáže) a vše potřebné k jejich vytvoření a nastavení najdete v Nastavení > Služby.

Kategorie služeb
Kategorie služeb v rezervačním formuláři

Hromadné rezervace zákazníka
Rezervují se vaši zákazníci na více termínů najednou? To vás jistě potěší tato funkce, která obsluze umožní vytvořit zákazníkovi opakovanou rezervaci.
Stačí v nastavení kalendáře (ozubené kolečko v pravém horním rohu kalendáře) povolit Hromadné vytváření rezervací a poté při vytváření rezervace zvolit možnost Vytvořit více rezervací.

Zobrazení neaktivních permanentek
U každého zákazníka si nyní můžete zobrazit i jeho permanentky, které už nejsou aktivní. Můžete tak snadno zjistit, kterou využíval naposledy a nebo mu do ní třeba vrátit vstup.
Stačí se podívat na detail zákazníka (třeba v seznamu zákazníků) a do části Permanentky.

Seskupení reportu tržby podle dní a uživatelů
Potřebujete vědět, kolik utržil konkrétní uživatel Reservanta za konkrétní den? Třeba pro výpočet odměn…? Nově stačí report správně seskupit.

Report tržby

Pokud vám u těchto funkcí není něco jasné, potřebujete poradit, nebo třeba máte tip na zlepšení, ozvěte se nám. Budeme rádi, pokud nám napíšete e-mail na podpora@reservanto.cz nebo nám zavoláte na 730 155 866.

Facebooktwitterlinkedinmail