Co je vlastně rezervační systém

O rezervačních systémech se v poslední době hodně píše. Dočíst se můžete, že zjednoduší práci, zpříjemní život, že bez nich zkrátka nemůžete být.  Ale co to vlastně je a jak to funguje?

Pokud poskytujete služby, máte své klienty a domlouváte si s nimi termíny vašich setkání, tak určitě nějaký systém rezervací znáte a využíváte. Jedna z nejjednodušších variant je papírový blok a telefon, na který klienti volají.

Elektronické rezervační systémy postupně nahrazují papírové bloky a telefony. Jsou přehlednější, nabízí jednodušší přesuny a rušení termínů nebo upozorní klienty na smluvené schůzky.

Rezervační systém může fungovat tak, že se s vámi klienti domluví na termínu osobně, nebo pomocí telefonu či emailu a vy si do nějaké aplikace zapíšete, na čem jste se domluvili. Nebo můžete využívat online rezervační systém, který umožní klientům si vybrat termín pomocí internetu a rovnou se jednoduše zaregistrovat.

Druhý typ, online rezervační systémy, vypadá tedy pro běžné používání lépe. Ale jak moc je pro malou firmu nebo živnostníka složité a nákladné takový systém spustit a provozovat? Co vše může tento způsob rezervací přinést? To si povíme v dalších článcích…

Přehled rezervací  Kalendář rezervací  Mobilní aplikace


 

Facebooktwitterlinkedinmail